1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(3 голоса, в середньому: 4.7 из 5)
Як навчитись кататись на лижах швидко і безболісно

Як навчитись кататись на лижах швидко і безболісно

10.06.2018 0 By whois

Гірські лижі – це вид спорту який з кожним роком стає все більш популярним. Гірський відпочинок завжди приваблював багато людей. Адже окрім задоволення, такий активний відпочинок допомагає бути у тонусі. Також гірські лижі – це такий вид спорту, де без травм і падінь не обійтись. Завжди краще піти на гірку підготовленим. І багато практикуватись. Адже це запорука безпечного і щасливого катання на лижах.

Що потрібно брати на схил в перший день катання. А що брати не обов’язково

 

Як одягати лижі

 

Шолом

В мене особисто я свій шолом. Який я також використовую для катання на сноуборді. Купити шолом або взяти в оренду – це вже твій особистий вибір. Краще звичайно щоб шолом був легкий. Шолом вибирайте такий, щоб там було регулювання розміру всередині. Бувають шоломи з закритими вухами, а бувають без. Для початку не обов’язково використовувати шолом з закритими вухами. Але пізніше, коли ти вже зможеш набирати більшу швидкість то такий шолом пригодиться. Адже при катанні також важливо не застудитися.

лижний-шолом

Окуляри чи маска?

Дуже багато людей задумуються, що краще взяти для катання на лижах: окуляри чи маска? Мені особисто не подобаються маски. Я вибрав би окремо окуляри для катання на схилах. І окремо шолом. Якщо ти тільки вчишся кататись на лижах, то окуляри тобі не потрібні. Опановувати ази катання ти будеш на невеликій швидкості. Тому окуляри для початку не пригодяться. Але пізніше коли будеш вже їздити швидкіть, я рекомендую купити або орендувати окуляри. Вони будуть захищати від

Штани

Краще штани для катання на лижах брати такі, щоб мали підтяжки. Адже без підтяжок штани будуть постійно опускатись і ти постійно будеш їх підтягувати.

Штани-лижні

Куртка

Куртку для катання на лижах краще брати коротку. Подивіться при покупці на матеріал. При попаданню води курка має бути сухою всередині.

Рукавиці

Рукавиці для катання на лижах потрібно підбирати уважно. Не вибирай такі, які будуть тиснути. Адже на схилах зимою будеш мерзнути. Ще бажано купувати такі рукавиці, в яких на долоні немає швів. Також бувають рукавиці з захистом зап’ястя.

Рукавиці-для-катання-на-лижах

 

Підбирання розміру лиж в залежності від зросту і ваги

Спочатку я напишу, які взагалі бувають лижі.

  • Гірські лижі для змагань. Вони діляться на лижі для конькового і класичного ходу. Середня ширина таких лиж це близько 48мм.
  • Лижі для туризму. Це широкі лижі, середня ширина таких буде близько 75 мм. Також вони довгі – до 2 метрів.
  • Гірські лижі. Ширина такого виду лиж більша ніж 50 мм але довжина, як правило коротша ніж 170 мм.

 

Після того як ми визначились з типом лиж, підберемо лижі по жорсткості. Краще вибрати лижі середньої степені жорсткості.

 

Ось табличка підбору довжини лиж по зросту.

Як одягати лижі

Пишу про те що вони знаходяться під нахилом. Лижі перпендикулярно до схилу. Пристібаємо спочатку ту лижу, яка знаходиться нижче по схилу. Так ми зможемо утримати іншу.353Одягати лижу потрібно так: спочатку вставляємо ногу передньою частиною у кріплення. А потім міцно притискаємо п’ятку. Після цього кріплення має клацнути і твоя нога буде закріплена. Тепер можна відразу на схил….:) Жартую, для цього ще рано.

Їзда на лижах “плугом”

Це перше вміння, яке ти маєш опанувати. Згинаємо ноги, тіло спрямовуємо трішки вперед. І після цього ми починаємо набирати швидкість. Коли розводимо ноги, тобто передню частину ніг, швидкість збільшується. А коли зводимо передню частину ніг і передню частину лиж то швидкість зменшується. І так до повної зупинки.Їзда-на-лижах-плугомУВАГА: гальмування при їзді плугом не працює на крутих схилах. Тому робіть ці вправи на невеликому схилі. Якщо ви на курорті то не йдіть на червоні або чорні траси поки не опануєте їзду на таких. Вчимось їздити зіг-загом.

Зараз ми переходимо до другого етапу навчання катання на лижах. На цьому етапі ти начишся повертати на лижах на право і на ліво.Вчимось їздити зіг-загом

  • Щоб повернути в право потрібно свою вагу змістити на ліву ногу. Праву ногу потбірно розслабити. Саме тоді ти повернеш туди, куди хочеш.
  • Якщо навпаки, хочеш повернути в ліво, то свою вагу потрібно змістити на праву ногу. І вже після цього. розслабити ліву ногу.

Можеш запам’ятати. В яку сторону повертаємо, таку ногу і розслабляємо.

Але давимо на протилежну. Вчимось ходити “ялинкою” У новачків часто буває таке, що вони від’їжджають в сторону. І щоб не знімати лижі потрібно навчитись ходити ялинкою. Тоді завжди можна буде перейти з місця на місце не знімаючи лижі.369Головне навчитись робити так щоб ноги не роз’їжджались. Аджі ноги будуть роз’їжджатись і лижі теж. І ти будеш часто падати. Я навчився їздити на лижах “плугом”. Що робити далі? Якщо ти дійшов до цього місто то ти вже впевнено стоїш на ногах і можеш їздити плугом. А також вмієш без проблем повертати. Я маю таку надію. Далі потрібно навчитись під час руху ставити ноги паралельно. Саме тоді, коли ти поставиш ноги паралельно, ти будеш набирати більшу швидкість. При їзді на лижах обов’язково вагу тримаємо посередині. Не зміщуємось назад, і не зміщуємось вперед. Далі залишається тільки практика. Ти помітиш як все краще і краще опановуєш гірські лижі. Також рекомендую подивитись відео. Воно допоможе зрозуміти як правильно кататись без інструктора. Якщо звичайно у Вас є бажання постійно відточувати майстерність катання на гірських лижах. То не завадить скористатись послугами інструктора. Він допоможе побачити помилки катання, якщо такі будуть і прогрес катання на гірських лижах буде швидший.