1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в середньому: 5 из 5)
Як навчитись кататись на сноуборді

Як навчитись кататись на сноуборді

10.06.2018 0 By whois

Шукаючи поради для катання на сноуборді в інтернеті я натрапляв на багато сайтів з порадами. Мені як початківцю було дуже важко розуміти що означає “навалитись на хайбек” або щось у цьому роді. Тому я став шукати інші методи. У цьому записі я опишу як я дві години навчився кататись на сноуборді і зрозумів всі “ази” цього діла. Можу сказати що катання на сноборді це не важче ніж катання на велосипеді 🙂 Тому звертаюсь до початківців, які хочуть опанувати катання на сноуборді. Після прочитання цього запису кататись на сноборда буде набагато легше. А ще буде менше падінь і більше задоволення.

Що я дуже рекомендую забрати на схил початківцю:

Обов’язково:

Шолом

Основні помилки новачків це коли чіпляєш сніг не тим кантом сноуборду що потрібно. Під час таких падінь можна вдаритись потилицею. Від такого падіння можна отримати струс мозку. Тому Рекомендую брати шолом або напрокат або свій купити. Не дивіться на “професіоналів” які катають в шапках. Це їх вибір. А нам головне швидко і безболісно навчитись кататись на сноуборді.

Рукавиці

Рукавиці річ обов’язкова. Якщо на перший погляд може здатись що руками трогати нічого може бути непотрібно то це не так. Канти в борда мають бути гострі, і рукавиці допоможуть нам не пошкодити і не порізати пальці при піднятті на борд.

Сноуборд

Зрозуміло сноуборд зі зручним взуттям і кріпленнями. Деталі як вибрати кріплення я розповім у одній з наступних записів.

Штани які не промокають

Штани must have xD. Я думаю, що пояснювати нічого не потрібно.

Не обов’язково:

Куртка

Додав до не обов’язкових речей так як в залежності від погоди можна взяти кофту, якщо навчаєшся і квітні коли світить сонце або звичайну куртку для сноуборду якщо навчання проходить зимою і температура низькка.

Балаклава

Як ми знаємо вона використовується для захисту від вітру. Тому цей елемент гардеробу на Ваш розсуд. Якщо опановуєш ази то вона непотрібна якщо швидко їздити не будеш. Але коли навчишся спускатись з трас тоді рекомендую купити балаклаву. Вона коштує недорого але допоможе захистити від обвітрювання і застуди.

Маска або окуляри

Не потрібні для початківців. Навпаки в окулярах буде важче орієнтуватись у просторі. Хіба що на вулиці заметіль і сипить дуже сильний сніг, тоді можете взяти окуляри для сноуборду. Основна користь від окулярів це захист від снігу, вітру а також від сильного сонця. Якщо ти вчишся кататись то сніг, вітер тобі не зашкодить адже ти будеш їздити повільно і на пологій або майже пологій поверхні.

Захист ліктів, спини(хребта) або колін.

Ці речі я можу віднести до необов’язкових речей на перший раз. При навчанні катання в перший день я НЕ рекомендую їхати на круті і швидкі траси. Оскільки людина недосвідчена то навіть при малій швидкості можна впасти і щось собі зламати. Якщо ж ти будеш продовжувати далі кататись і їхати у парк і гірками, або просто на круті траси. Я часто бачу на схилах що є люди які ще впевнено не стоять на “борді”, але вже намагаються робити екстремальні трюки. Таким людям я рекомендую купити захист. По-перше до моменту впевненого катання пройде трішки часу і можна буде побачити свої слабкі сторони, і вже можна буде підібрати захист який не буде заважати а дійсно допомагати.

Згідно зі статистикою найчастіші травми на сноуборді це пошкодження плечей і ребер. А на лижах колінних суглобів.

Нехай перший абзац тебе не лякає. Якщо кататись з розумом то жодних травм не буде. Буде тільки приємність від катання і швидкого прогресу.

Базові вміння для пересування на сноуборді але окрім катання.

Вибираємо твою передню ногу:

Встань прямо на дві ноги. Попроси когось пхнути тебе легко вперед. На яку ногу ти спрешся при зупинці, та нога у тебе має знаходитись спереду сноуборду.

Сковзання про горизонтальній поверхні на сноуборді з передньою закріпленою ногою.

Сковзання на сноуборді з закріпленою ногою

Підняття вверх з однією закріпленою ногою.

Підняття вверх з однією закріпленою ногою.

Сковзання на невеликому схилі з передньою закріпленою ногою і зупинка.

Це вміння новачкам дається не дуже швидко. Особисто я цього не відразу навчився так як не приділяв цьому достатньої уваги. Так швидко хотілося на схил. Але повір: якщо навчишся то це тобі дуже допоможе. При з’їзді з підйомника ти не будеш падати. І не заважати іншим людям і для тебе буде безпечніше. Тому навчись трішки під’їжджати і гальмувати з однією ногою.
Насправді це не важко. Одна нога, яка передня в тебе закріплена. Інша ні, ставиш половину ноги на сноуборд, а іншою половиною: п’яткою або носком давиш в сніг. Тоді сноуборд починає закручуватись і зупинятись. Думаю це один з найважчих навиків. Але це допоможе у майбутньому навчанні.

Попередні вправи раджу повторити декілька разів і навчитись робити їх без падінь. Далі переходимо до другого етапу. Треба закріпити сноуборд на дві ноги.

Отже як чіпляти сноуборд до ніг

Лайфхак : щоб не сидіти попою на снігу і нічого собі не відморозити, візьми і спробуй вставити ноги в кріплення стоячи. Якщо сноуборд сковзається то візьмись на передній кант рукою в рукавичці і нажми кулаком у сніг. При цьому твоя рука не буде давати сноубордові рухатись.

Встати на сноуборд

Ти вже закріпив сноуборд на дві ноги і я впевнений що у тебе все вийшло. Продовжуємо вправи далі.

Спуск на задньому канті.

Саме так я починав, саме так навчав свою дівчину. І саме так, я вважаю, починають більшість майбутніх сноубордистів.

  • По перше це не так страшно, як на передньому, адже ти їдеш лицем до спуску.
  • А по друге всім в кого я питав завжди легше контролювати задній кант ніж передній.

Спуск на задньому канті.

Спуск на задньому канті сноуборду

Потрібно знайти гірку бажано з невеликим нахилом, але все ж таки нахил має бути. Якщо буде нахил тобі буде легше їхати вниз. Це логічно. Почитаєш спускатися на задньому канті свого сноуборду. При цьому рівновагу тримаєш на п’ятках і час від часу регулюєш нахил сноуборду відносно гірки. Рівняєш дошку паралельно до гірки, не до горизонту, а саме до гірки. Тоді сноуборд починає сковзати вниз. Якщо хочеш загальмувати то на прямих ногах впираєшся п’ятками в сніг. Хочеш їхати паралельно до гірки. І так далі.

Лайфхак: при втраті контролю, ніколи не згинай ноги в колінах. Якщо відчуваєш що падаєш то не згинай ноги а старайся впиратись або п’ятками ( якщо в цей момент ти на задньому канті) або носками ( якщо ти на передньому канті) в сніг. Поясню чому: є дуже великий шанс що при їзді на задньому канті ти при згинанні колін ти можеш захватити сніг переднім кантом. Далі є два варіанти розвитку подій. Якщо вага зміщена назад, то в тебе різко згинаються ноги в колінах. Або якщо вага зміщена наперед то так впадеш як на фото нижче. У всякому випадку в потягуванні суглобів на колінах нічого хорошого немає. Якщо ж ти випрямиш ноги то скоріше всього сядеш на попу. Якщо ж будуть ями на снігу то ти впадеш на попу. Якщо навіть так станеться то попа переболить через пару днів. А з колінами шуткувати не можна. Тому моя порада. Не згинай ноги в колінах при втраті контролю.сноуборд передній кант падіння

Переворот на передній кант сидячи.

Якщо в тебе виходить спускатись на задньому канту лицем до спуску тоді все йде добре. Я маю надію тобі ще не набридло це читати 🙂 І маю надію ти вмієш гальмувати. Якщо так то поїхали далі.

Початківцям перевернутись на передній кант потрібно тоді, коли ти ще сидиш на снігу. Сноуборд достатньо важкий і тому щоб полегшити собі страждання, потрібно допомагати собі рукою. При перевороті берись рукою собі за ногу під коліном і так буде набагато легше перевернутись.

перевертання на сноуборді

Спуск на передньому канті.

Тут все виглядає так само як і при спуску на задньому канті. Тільки тепер ти стоїш на пальчиках і спускаєшся спиною в сторону схилу. Тому спочатку це може бути страшно. Не бійся і старайся так спуститись. Але уважно дивись на те, щоб заднім кантом не підібрати снігу. Тоді ти можеш впасти назад. Тут пригодиться шолом. Тут центр тяжіння треба тримати спереду. Краще впасти на коліна на м’який сніг.

Що ще потрібно знати про катання на сноуборді

На схилі залишай сноуборд завжди кріпленнями вниз. Тоді він від тебе нікуди не втече. Це також запорука безпеки.

залишай сноуборд завжди кріпленнями вниз

 

А як ти вчився кататись на сноуборді? Можливо маєш якісь цікаві історії. Якщо так то пиши в коментах.